Otsid abi iseendale

Tarvitaja

Siit leiab infot veeni kaudu uimastitarvitaja, muu tarvitaja (kanep, amfetamiin, ghb, metadoon, mdma, kokaiin, rahustite kuritarvitamine jms), peotarvitaja ehk juhutarvitaja, stimulatide kasutaja (nt keemiline seks) või kui hangid uimasteid interneti teel.

Mida meie saame Sulle pakkuda

Meie oleme Sinu jaoks olemas – oma kogemustega, oma teadmistega, oma aktsepteerimisega, oma hinnangute-vabadusega, oma hoolega, oma inimliku suhtumisega, oma kättesaadavusega, oma medõe, sotsiaaltöötaja, psühholoogi, kogemusnõustaja või tugiisikuga, kes on spetsialiseerinud just uimasteid tarbivatele inimestele. 

Koht, kuhu saad alati tulla. Koht, kus me ei anna hinnanguid. Koht, kus saad olla täpselt seal, kus oled Sina oma looga parasjagu.  

Kui Sul on mis-iganes küsimused seoses uimastitega – näiteks, kuidas ohutumalt tarvitada, jagada oma lugu või soovid hoopis kuulata kellegi teise uimastitarvitamise kogemust, siis meil on olemas eksperdid, kes Sind kuulavad ja soovi korral nõustavad. 

Pakume turvalisust - sotsiaalset, inimlikku, füüsilist ja vaimset. 

Pakume ohutuma süstimise jaoks vajalikke vahendeid ja saad puhtaid süstlaid.

Pakume naloksooni ja nõustame selle kasutamise osas, mis päästab Sinu või Sinu lähedase elu.

Lubame, et Sinu tarvitamine ja Sinu lugu on meie juures anonüümne – paljud uimastitarvitajad kogevad diskrimineerimist:

  • arstil käimine ei ole justkui lubatud, sest nad „narkomaanid“, 
  • uimastitarvitajad, kellel on lapsed ei julge teenusele tulla, sest neil on hirm lastest ilma jääda,
  • uimastitarvitajad arvavad, et nad ei ole väärt saama head juriidilist abi, sest nad on ise endale oma elustiiliga probleemid tekitanud ja on ise selles süüdi, 
  • arsti juures käies varjatakse oma uimastitarbimist, kuna on hirm sotsiaalsete hüvede kadumiseks. 

Meil ei pea Sa varjama oma tarvitamise kohta ning kartma, et Sinu lugu tuleb välja

Meie saame teha Sinu probleemid ühiskonnas kuuldavaks, kanname edasi Sinu õigusi ühiskonnas ja riigis. Convictus on erinevate institutsioonide ja osapoolte vaheline ühenduslüli ning meie toetame Sinu toimetulekut. 

Meie soov on uimastitarvitamisest tulenevat häbimärgistamist vähendada ja oleme orienteeritud lahendustele. 

Meil ei ole ükskõik. Meie juures on Sul õigus olla. Sinu lugu loeb. 

Kõik meie teenused on klientidele tasuta ja anonüümsed.

Loe teenustest rohkem kodulehelt.

Convictuse tegutseb koostöös Tervise Arengu Instituudiga, vaata koostöölepingut siit.

Convictuses töötab 50 töötajat, vaata meie kontakte siit.

Lisalugemist ja viiteid

Uimastitarvitamise levinumad põhjused ↗

Uimastitarvitamine on toimetulekuvahend, levinuimad põhjused uimastisõltuvustele (traumad, valu, üksindus, mitte kuulumisetunne ühiskonnas jne).

Kuidas uimastitarvitamisest vabaneda? ↗

Sõltuvus on krooniline haigus, mida on võimalik ravida ning seega on sõltuvushäirega haigetel nagu kõigil teistel patsientidel õigus tervishoiu- ja sotsiaalteenustele.

Sõltuvuse ravivõimalused↗

Sõltuvusprobleemidega inimeste abistamisel tuleb meeles pidada, et universaalseid lahendusi ei ole olemas. Nii nagu on erinevad põhjused, miks inimesed hakkavad narkootikume tarvitama, peavad olema erinevad ka lahendused. Seetõttu kasutatakse sõltlaste ravis ja rehabilitatsioonis erinevaid lähenemisi ning meetodeid. Arvestada tuleb abivajajate vanuseliste, sooliste ja kultuuriliste erinevustega; nende perekondliku ja sotsiaalse olukorraga ning terviseseisundiga.

Tasuta sotsiaal- ja õigusabi ning Tervishoiuteenused ravikindlustamata inimestele↗

Narkootikumide tarvitamisega kaasnevad sageli mitmesugused probleemid, sealhulgas seaduserikkumised ja võlad. Sellisel juhul tasub kindlasti otsida abi. Selgitame, millised on võimalused saada tasuta õigusabi ja sotsiaalteenuseid, aga ka tervishoiuteenused ravikindlustamata inimestele.

Vaimse tervise telefoni- ja veebinõustamine↗

Miks on narkootikumidest loobumine raske